Students thinking globally, reporting locally

JETStream

Filed under Showcase, Sports

JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

Hang on for a minute...we're trying to find some more stories you might like.


Email This Story






Congratulations to the James Clemens Track & field team on sweeping the SECTION 4 CLASS 7A TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIP.

Both the Boys and Girls  team were overall Champions claiming the team championship trophies.

The Girls team has won the SECTION CHAMPIONSHIP four years in a row: 2014, 2015, 2016, 2017.

The Boys Team has won the SECTION CHAMPIONSHIP three out of the last four years: 2014, 2015, 2017.

James Clemens hosted four SECTIONS: Section 4 CLASS 3A, 4A, 5A, and 7A. There were 50 Schools, 1500+ athletes, and over 2000+ spectators.

The top 5 athletes in each event at the SECTION CHAMPIONSHIP qualify for the STATE MEET and the top 8 athletes scored points at the SECTION CHAMPIONSHIP.

James Clemens set 5 SCHOOL RECORDS, had 10 INDIVIDUAL SECTION CHAMPIONS, 28 MEDALS and 37 athletes qualify for the STATE CHAMPIONSHIP in Gulf Shores to be held next Thursday May 4 , Friday May 5 , and Saturday May 6, 2017.

School Records were set: Jennifer Reis High Jump 5-2; Kennedy Reese Shot Put 38-6; Eric Bradshaw Long Jump 21-8.25; Noah Graham Pole Vault 14-1; James Edmonds High Jump 6-4.

INDIVIDUAL SECTION CHAMPIONS:

Kennedy Reese Shot Put 38-6; Zuri Falkner Discus 118-0; Ashlee Osaji Triple Jump 35-6.25; Jennifer Reis Pole Vault 10-9; Shataeya Ligon 100m Hurdles 14.89; Girls 4X400 3:57.97 (Audrey Blakley; Rachel Seeley; Uriah James; Ashlee Osaji); Noah Graham Pole Vault 14-1; Eric Bradshaw 110 Hurdles 15.56 and Javelin 155-4; James Edmonds High Jump 6-4.

Results

Girls Shot Put 7A

1 Reese, Kennedy          James Clemens       38-06.00

2 Falkner, Zuri                James Clemens       38-02.25

3 Johnson, April             Sparkman                 35-07.00

4 Samuels, Asia            Gadsden City             36-03.00

5 Waterton, Morenike      Huntsville                 34-00.00

6 Coney, Lanaiya            Bob Jones                33-06.00

7 Hardrick, Kaylyn          Sparkman                 36-05.50

8 Alexander, Nadia          Sparkman                32-11.50

 

Boys Shot Put 7A

1 Cangelosi, Zack             Sparkman             47-09.00

2 Thompson, Damon        Gadsden City        47-06.50

3 Pavlik, Eric                     Huntsville              47-02.50

4 Boyd, Skylar                  James Clemens    45-01.00

5 Collins, Gregory Tank    Gadsden City        44-01.00

6 Holley, Jayshaun            Bob Jones            42-09.50

7 Myrick, Gaines               Hewitt-Trussvil      42-09.00

8 Hill, Hunter                      Huntsville             42-06.50

 

Girls Discus Throw 7A

1 Falkner, Zuri                    James Clemens      118-00

2 Waterton, Morenike         Huntsville                105-07

3 Johnson, April                Sparkman                104-10

4 Diei, Kyla                       Bob Jones                  89-00

5 Reese, Kennedy           James Clemens          88-08

6 Turner, Janah                Bob Jones                  86-08

7 Hardrick, Kaylyn            Sparkman                   85-05

8 Turner, Laci                   Huntsville                    82-10

 

Boys Discus Throw 7A

1 Hill, Hunter                     Huntsville                137-07

2 Dorsey, Hamza              Bob Jones              129-02

3 Myrick, Gaines               Hewitt-Trussvill       127-01

4 Renda, Jonah                Hewitt-Trussvill       126-07

5 Moore, Branden             Sparkman               126-00

6 Pavlik, Eric                     Huntsville                124-05

7 Warner, Kynton              Buckhorn                123-07

8 Boyd, Skylar                   James Clemens     117-10

 

Girls Long Jump 7A

1 Harry, Malika                Bob Jones                 17-08.00

2 Ligon, Shataeya           James Clemens         17-07.75

3 Watkins, Aajiah            James Clemens         17-05.50

4 Bolton, Sarah               Huntsville                   16-11.50

5 Washingon, Aaliyah     Bob Jones                 16-11.25

6 Osaji, Ashlee               James Clemens         16-08.50

7 Parker, Aubrey            Sparkman                   16-04.7

8 Hunter, Jayla               Gadsden City             16-02.50

 

Boys Long Jump 7A

1 Igbinoghene, Noah            Hewitt-Trussvill    23-10.50

2 Bowden Jr, Daryl              Sparkman            22-06.50

3 Bradshaw, Eric                 James Clemens   21-08.25

4 Battle, Tyler                      Huntsville           21-00.50

4 Batista, David                  James Clemens   21-00.50

6 McManus, Zachary           Hewitt-Trussvill    20-09.75

7 Robinson, Collier              James Clemens   20-09.50

8 Courtney, Quintin              Huntsville            20-09.00

 

Girls Triple Jump 7A

1 Osaji, Ashlee                     James Clemens  35-06.25

2 Martinez-Kilgore, Ariana     James Clemens   34-05.50

3 Ligon, Shataeya                James Clemens   34-04.25

4 Harry, Malika                    Bob Jones           34-01.50

5 Turner, Laci                       Huntsville           33-05.00

6 Moore, Danielle                 Sparkman           33-04.50

7 Brown, Promise                Bob Jones          32-04.50

8 Hunter, Jayla                    Gadsden City      32-02.00

 

Boys Triple Jump 7A

1 Igbinoghene, Noah            Hewitt-Trussvill    48-05.00

2 Bowden Jr, Daryl               Sparkman           45-04.00

3 Jackson, Tony                  Gadsden City      41-10.50

4 Batista, David                   James Clemens  41-08.50

5 Bradshaw, Eric                 James Clemens   41-08.00

6 Courtney, Quintin              Huntsville            41-06.50

7 Battle, Tyler                      Huntsville           41-03.00

8 McManus, Zachary           Hewitt-Trussvill    40-09.50

 

Girls High Jump 7A

1 Risher, Kiara                Bob Jones            5-02.00

2 Moore, Danielle              Sparkman           5-02.00

3 Reis, Jennifer               James Clemens    5-02.00

4 Bolton, Sarah                Huntsville            5-00.00

4 Smith-Jordan, Emani      Sparkman           5-00.00

6 McGee, Paitlyn            James Clemens    4-10.00

7 Horton, Maggie               Huntsville           4-10.00

8 Adley, Mariqua               Gadsden City      4-10.00

 

Boys High Jump 7A

1 Edmonds, James           James Clemens   6-04.00

2 Anderson, Maurice         Sparkman            6-00.00

3 Courtney, Quintin            Huntsville           5-10.00

4 Williams, Dylan              James Clemens   5-08.00

5 Robinson, Collier            James Clemens   5-08.00

6 Bowden Jr, Daryl             Sparkman           5-08.00

7 Holloway, Elizjah            Huntsville            5-06.00

 

Girls Pole Vault 7A

1 Reis, Jennifer               James Clemens       10-09.00

2 Doherty, Aishling          James Clemens       10-06.00

3 Miyamoto, Emika              Bob Jones          10-00.00

4 Hampton, Ann                 Huntsville               9-00.00

5 Braswell, Olivia             Hewitt-Trussvill         8-06.00

6 Kilpatrick, Olivia           Hewitt-Trussvill         7-06.00

6 O’Brien, Emma                Sparkman              7-06.00

 

Boys Pole Vault 7A

1 Graham, Noah                 James Clemens       14-01.00

2 Appel, Jared                    James Clemens       12-06.00

3 Roberts, Brandon             James Clemens       12-06.00

4 Keiser, Jon                      Sparkman                11-06.00

5 Guarino, Andrew              Hewitt-Trussvill         11-00.00

6 Thompson, Will               Hewitt-Trussvill          10-06.00

7 Wilson, Carter                  Sparkman                 10-06.00

 

Girls Javelin Throw 7A

1 Harting, Nichole             Bob Jones                  112-01

2 Lyster, Josie                Hewitt-Trussvill            107-03

3 Brown, Isabelle              Huntsville                    93-06

4 Falkner, Zuri                James Clemens             87-03

5 Anthony, Deanna              Sparkman                 82-02

6 Booker, Glenda               Sparkman                  76-09

7 McNeal, Monique              Bob Jones               75-02

8 Sims, Kayla                  Huntsville                    67-02

 

Boys Javelin Throw 7A

1 Bradshaw, Eric               James Clemens         155-04

2 Cortes, Miguel               James Clemens          152-10

3 Barnes, Jarred               James Clemens          139-06

4 Jackson, Tony                Gadsden City             138-11

5 Johnson, Carter              Huntsville                   131-09

6 Myrick, Gaines               Hewitt-Trussvill           129-03

7 Keiser, Jon                  Sparkman                     124-05

8 Amick, Drake                 Hewitt-Trussvill            124-01

 

Girls 100 Meter Dash 7A

Finals

1 Hall, Lauryn                   Sparkman                    12.35

2 Rice, Alessea                Sparkman                    12.65

3 Igbinoghene, Hope         Hewitt-Trussvill             12.76

4 Robinson, Chandler        Sparkman                    12.91

5 Knotts, Samyah             Bob Jones                   13.01

6 Watkins, Aajiah              James Clemens           13.07

7 Ligon, Shataeya             James Clemens           13.12

8 Watts, Brittaney             Gadsden City               13.15

 

Boys 100 Meter Dash 7A

Finals

1 Lewis, Charles               Sparkman                 11.11

2 Igbinoghene, Noah            Hewitt-Trussvill       11.26

3 McCaulley, Willie            Huntsville                 11.32

4 Anderson, Bradarick          Bob Jones             11.38

5 Jennings, Terrell            Bob Jones                11.39

6 Thompson, Jordan             Huntsville              11.41

7 Parker, Chase                Sparkman                 11.48

8 Tillis, Joe                  Gadsden City                11.63

 

Girls 200 Meter Dash 7A

Finals

1 Hall, Lauryn                 Sparkman                     25.06

2 Rice, Alessea                Sparkman                   25.42

3 Igbinoghene, Hope            Hewitt-Trussvill         25.55

4 Battle, Ruth                 Bob Jones                    26.05

5 Seeley, Rachel               James Clemens         26.13

6 Knotts, Samyah               Bob Jones                26.37

7 Stone, Taylor                Huntsville                    26.49

8 Watts, Brittaney             Gadsden City              26.64

 

Boys 200 Meter Dash 7A

Finals

1 Lewis, Charles               Sparkman                     21.54

2 Jennings, Terrell            Bob Jones                    22.53

3 Smith, Nolan                 James Clemens            22.58

4 Lauderdale, Jay              James Clemens           22.67

5 Diggs, Jake                  Hewitt-Trussvill              22.69

6 Thompson, Jordan             Huntsville                 22.86

7 Tillis, Joe                  Gadsden City                    22.90

8 Carter, Tyler                Buckhorn                        22.99

 

Girls 400 Meter Dash 7A

1 Andrus, Serenity             Huntsville                    56.44

2 Samuels, Vada               James Clemens           58.01

3 Battle, Ruth                    Bob Jones                   58.14

4 Vinson, Kailyn                Bob Jones                   58.62

5 Seeley, Rachel               James Clemens           58.69

6 James, Uriah                  James Clemens           58.69

7 Moore, Kiaira                Bob Jones                     59.94

8 Stone, Taylor                Huntsville                    1:00.30

 

Boys 400 Meter Dash 7A

1 Diggs, Jake                  Hewitt-Trussvill             48.63

2 Lauderdale, Jay            James Clemens            49.23

3 Rivers, Nicholas             Buckhorn                    49.31

4 Wall, Milan                  Sparkman                      49.66

5 Smith, Nolan                 James Clemens            49.72

6 Muhammad, Shafi          Bob Jones                   50.00

7 Bennick, Brice               Grissom                      50.74

8 Weaver, Mike                 Bob Jones                   50.82

 

Girls 100 Meter Hurdles 7A

Finals

1 Ligon, Shataeya              James Clemens              14.89

2 Mavin, Aubrey                Hewitt-Trussvill                15.59

3 Miyamoto, Emika              Bob Jones                    16.21

4 Blakely, Audriana            James Clemens              16.83

5 Poe, Cede                    Gadsden City                    17.19

6 Mims, Alexis                 Bob Jones                        17.31

7 Davis, Maliyah               Buckhorn                         17.81

8 Green, Abigail               Huntsville                          18.75

 

Boys 110 Meter Hurdles 7A

Finals

1 Bradshaw, Eric               James Clemens               15.56

2 Doughty, Jawaun              Huntsville                      15.86

3 Elliott, Makhiah             James Clemens                17.13

5 Shirley, Nick                Hewitt-Trussvill                  18.61

6 McManus, Zachary             Hewitt-Trussvill           19.40

7 Embry, Jakari                Gadsden City                  24.25

 

Girls 300 Meter Hurdles 7A

1 Jenkins, Jada                 Hewitt-Trussvill             45.75

2 White, Sydney                Hewitt-Trussvill             47.26

3 Mavin, Aubrey                Hewitt-Trussvill             47.27

4 Blakely, Audriana            James Clemens           47.38

5 Seeley, Rachel               James Clemens           47.84

6 Mata, Nikki                    Grissom                       48.65

7 Davis, Maliyah               Buckhorn                     48.90

8 Green, Abigail               Huntsville                      49.52

 

Boys 300 Meter Hurdles 7A

1 Williams, Joshua             Bob Jones                    40.05

2 Doughty, Jawaun            Huntsville                      40.08

3 Shelnutt, Stone              Hewitt-Trussvill              41.32

4 Elliott, Makhiah              James Clemens             41.81

5 Barnes, Jarred               James Clemens             41.95

6 Murray, John                 Bob Jones                     42.27

7 Harlow, Ethan                Huntsville                      43.13

8 McGhee, Alonzo            James Clemens             43.16

 

Girls 800 Meter Run 7A

1 Andrus, Serenity             Huntsville               2:19.17

2 Vinson, Kailyn               Bob Jones               2:20.86

3 Zane, Abbey                  Huntsville                2:21.95

4 Moore, Kiaira                Bob Jones                2:23.85

5 Turner, Lauren               Huntsville                 2:24.75

6 Brown, Hailey                Sparkman                2:30.00

7 Hall, Sydney                 Hewitt-Trussvill         2:31.30

8 Holcomb, Elizabeth           James Clemens    2:32.41

 

800 Meter Run 7A

1 Muhammad, Shafi           Bob Jones                1:57.52

2 Weaver, Mike                 Bob Jones                1:57.77

3 Russell, Jacob               Sparkman                 1:59.04

4 Wall, Milan                     Sparkman                 1:59.28

5 Ngaruiya, John               Hewitt-Trussvill          1:59.65

6 Shively, Korey               James Clemens         2:02.68

7 Starace, Jacob               Huntsville                 2:04.35

8 Waters, Russell              Huntsville                 2:04.52

 

Girls 1600 Meter Run 7A

1 Zane, Abbey                  Huntsville               5:12.54

2 Weitenbeck, Abbey        Huntsville               5:20.75

3 Jones, Rachel                Huntsville              5:22.05

4 McManus, Janey           Grissom                 5:28.10

5 Hall, Sydney                 Hewitt-Trussvill       5:30.87

6 Lewis, Sarah                 Grissom                 5:32.50

7 Dodson, Jessica            Buckhorn               5:36.57

8 Larson, Keira                Buckhorn                5:42.76

 

Boys 1600 Meter Run 7A

1 Ngaruiya, John               Hewitt-Trussvill        4:30.44

2 Jenkins, Josh                Hewitt-Trussvill         4:31.95

3 Dodson, Andrew            Huntsville                 4:32.34

4 Cox, Cameron               Huntsville                 4:32.43

5 Ceci, Nick                     Huntsville                 4:32.80

6 LeRoux, Jean Pierre       Bob Jones               4:35.09

7 Thomas, Jackson          Grissom                   4:36.07

8 Russell, Jacob               Sparkman                4:37.17

 

Girls 3200 Meter Run 7A

1 Zane, Abbey                  Huntsville             11:43.94

2 Weitenbeck, Abbey        Huntsville             11:59.63

3 Bloom, Hannah              Huntsville             12:18.33

4 McManus, Janey             Grissom             12:27.77

5 Hall, Sydney                 Hewitt-Trussvill      12:33.98

6 Larson, Keira                Buckhorn               12:41.03

7 Lewis, Sarah                 Grissom                12:58.97

8 Mobasher, Neda            Bob Jones             13:24.56

 

Boys 3200 Meter Run 7A

1 Ngaruiya, John                 Hewitt-Trussvill        9:48.93

2 Dodson, Andrew               Huntsville                9:50.17

3 Cox, Cameron                  Huntsville               10:02.81

4 LeRoux, Jean Pierre         Bob Jones              10:14.87

5 Thomas, Jackson            Grissom                  10:17.21

6 Dummer, Justin               Grissom                  10:27.63

7 Toland, Peter                   Huntsville                10:32.66

8 Miller, Harrison                 Sparkman               10:40.11

 

Girls 4×100 Meter Relay 7A

1 Sparkman  ‘A’                                             47.86

2 Bob Jones  ‘A’                                            48.31

3 James Clemens High School  ‘A’                  48.71

4 Hewitt-Trussville  ‘A’                                    48.82

5 Gadsden City  ‘A’                                        49.62

6 Huntsville  ‘A’                                              51.23

7 Grissom  ‘A’                                                52.11

 

Boys 4×100 Meter Relay 7A

1 Sparkman  ‘A’                                             42.37

2 Bob Jones  ‘A’                                            42.44

3 Huntsville  ‘A’                                             42.77

4 James Clemens High School  ‘A’                 43.02

5 Buckhorn  ‘A’                                             43.03

6 Hewitt-Trussville  ‘A’                                   43.05

7 Grissom  ‘A’                                              46.37

 

Girls 4×400 Meter Relay 7A

1 James Clemens High School  ‘A’                        3:57.97

1) Blakely, Audriana               2) James, Uriah

3) Osagee, Ashley                   4) Seeley, Rachel

5) Osaji, Ashlee

2 Bob Jones  ‘A’                                                  3:58.40

1) Battle, Ruth                    2) Harry, Malika

3) Moore, Kiaira                   4) Vinson, Kailyn

3 Huntsville  ‘A’                                                   3:58.89

1) Andrus, Serenity                2) Bolton, Sarah

3) Stone, Taylor                   4) Turner, Laci

4 Grissom  ‘A’                                                     4:15.00

1) Alabi, Gloria                   2) Burks, Raven

3) Mata, Nikki                     4) Thompson, Daylin

5) Jorda, Alyssa                   6) Pope, Desharie

5 Hewitt-Trussville  ‘A’                                         4:15.80

1) Carruth, Alli                   2) Hobbs, Keke

3) Igbinoghene, Hope               4) Jenkins, Jada

6 Sparkman  ‘A’                                                  4:17.94

1) Hall, Lauryn                    2) Rice, Alessea

3) Robinson, Chandler              4) Smith, India

5) Brown, Hailey                   6) Fitcheard, Diamond

7 Gadsden City  ‘A’                                             4:43.18

1) Frazier, Jalonshae              2) Gueye, Kenya

3) Adley, Mariqua                  4) Hunter, Jayla

Boys 4×400 Meter Relay 7A

1 Bob Jones  ‘A’                                        3:23.35

1) Griffin, Khalil                 2) Muhammad, Shafi

3) Weaver, Mike                    4) Muhammed, Haniif

2 Huntsville  ‘A’                                       3:23.75

1) Deloney, Tyrese                 2) Doughty, Jawaun

3) Harlow, Ethan                   4) Hicks, William

5) Thompson, Jordan

3 James Clemens High School  ‘A’                        3:24.88

1) Cortes, Miguel

2) Lauderdale, Jay

3) Smith, Nolan                    4) Barnes, Jarred

7) Anderson, Jordan

4 Hewitt-Trussville  ‘A’                                3:24.95

1) Diggs, Jake                     2) McManus, Zachary

3) Riner, Griffin                  4) Shelnutt, Stone

5) Shirley, David

5 Sparkman  ‘A’                                         3:28.81

1) Coney, Kereon                   2) Gibson, Jackie

3) Maier, Jake                     4) Russell, Jacob

5) Wall, Milan                     6) White, Marcel

6 Grissom  ‘A’                                          3:33.74

1) Anderson, Allan                 2) Bennick, Brice

3) Smith, Christophe               4) Cooper-Davis, Julian

5) Bennick, Joel                   6) Harris, Mack

7) Thomas, Jackson

7 Gadsden City  ‘A’                                     3:39.84

1) Ellis, Tyrese                   2) Isom, JerMichael

3) Tillis, Joe                     4) Isom, JaKoreyian

 

Girls 4×800 Meter Relay 7A

1 Huntsville  ‘A’                                      9:38.73   10

1) Andrus, Serenity                2) Weitenbeck, Abbey

3) Zane, Abbey                     4) Jones, Rachel

2 Bob Jones  ‘A’                                       9:58.81    8

1) Guinn, Adaighona                2) Kinnard, Sade

3) Moore, Kiaira                   4) Vinson, Kailyn

3 Grissom  ‘A’                                       10:14.37    6

1) Hart, Angelica                  2) Jorda, Alyssa

3) Lewis, Sarah                    4) McManus, Janey

4 Hewitt-Trussville  ‘A’                           10:17.10    5

1) Atkinson, Brooke                2) Hall, Sydney

3) Mavin, Rebekah                  4) Steen, Helena

5 James Clemens High School  ‘A’                      10:26.46    4

1) Day, Kristin                    2) Holcomb, Elizabeth

3) Shirley, Sarah                  4) Williams, Grace

6 Sparkman  ‘A’                                      11:07.57    3

1) Brown, Hailey                   2) Fitcheard, Diamond

3) Jones, Elisha                   4) Wallace, Abby

 

Boys 4×800 Meter Relay 7A

1 Bob Jones  ‘A’                                      8:09.59

1) LeRoux, Jean Pierre             2) Muhammad, Shafi

3) Weaver, Mike                    4) Wood, Rylee

2 Huntsville  ‘A’                                      8:11.45

1) Ceci, Nick                      2) Cox, Cameron

3) Starace, Jacob                  4) Steber, Benjamin

5) Waters, Russell

3 Hewitt-Trussville  ‘A’                               8:17.70

1) Atkinson, Austin                2) Jenkins, Josh

3) Ngaruiya, John                  4) Nichols, Christian

5) Wolfe, Thomas

4 James Clemens High School  ‘A’                        8:29.50

1) Bell, Jase                      2) Moore, Avery

3) Shah, Alex                      4) Shively, Korey

5 Grissom  ‘A’                                        8:32.12

1) Anderson, Allan                 2) Dummer, Justin

3) Thomas, Jackson                 4) Varmette, Heath

6 Gadsden City  ‘A’                                    9:37.09

1) Isom, JaKoreyian                2) Macon, Demarcus

3) Mateo, Miguel                   4) Watts, Jeremiah

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment

If you want a picture to show with your comment, go get a gravatar.




Navigate Right
Navigate Left
  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    School News

    Staying Alive During AP Exams

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Showcase

    JAMES CLEMENS TRACK TEAM SWEEPS THE HUNTSVILLE METRO CHAMPIONSHIP

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Showcase

    Hacks to Being More Successful

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Showcase

    St. Patrick’s Day

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Creative Corner

    6 Plants to Grow for a Beginner Gardener

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    People of JC

    Baseball and Softball Promos by JetsPress

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    People of JC

    Clubs and Why They Help You in High School

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Opinion

    What to do During Spring Break

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Around Huntsville

    UAH Charger Con!

  • JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP

    Current Events

    The Backpack Challenge: A PSA

Students thinking globally, reporting locally
JAMES CLEMENS SWEEPS SECTION 4 CLASS 7A SECTION TRACK &FIELD CHAMPIONSHIP